Балотажите: ГЕРБ с 12 районни кметове в София, ДБ с 8, БСП с 1, 3-ма независими

Кандидатите на коалицията ГЕРБ-СДС победиха на балотажите за кметските постове в 11 столични района: Савина Савова ще управлява район Възраждане, Теодор Петков — Витоша, Младен Младенов — Връбница, Иван Чакъров — Красна поляна, Димитър Димов — Надежда, Иван Божилов — Илинден, Ева Митова — Подуяне, Ивайло Цеков — Искър, Даниела Райчева — Нови Искър, Тодор Кръстев — Сердика и Милко Младенов — Люлин. На първия тур Рангел Маринов спечели кметското място в Банкя, като събра 61.83% от гласовете.

Демократична България спечели балотажите в 8 района: в Лозенец победител е Константин Павлов, в Оборище — Николай Александров, в Овча купел — Ангел Стефанов, в Красно село — Росина Станиславова, в Триадица — Димитър Божилов, в Средец — Трайчо Трайков, в Слатина — Георги Илиев, в Студентски — Петко Горанов.

БСП ще има кмет само в район Изгрев — Делян Георгиев.

Три столични района ще се управляват от независими кметове. Стефан Стефанов победи на балотажа в район Младост, а Николай Гюров — в Панчарево. Още на първия тур кметският пост в Кремиковци беше спечелен от Лилия Донкова с 60.37% от гласовете.

Резултати от балотажите в столичните райони при 100% преброени гласове:

Лозенец

Константин Петров Павлов, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 11 513 гласа, 56.85%

Любомир Любомиров Дреков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 7007 гласа, 34.60%

Оборище

Николай Борисов Александров, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 5910 гласа, 50.92%

Петър Константинов Митев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС ) — 4546 гласа, 39.17%

Овча купел

Ангел Георгиев Стефанов, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 10 345 гласа, 55.62%

Христина Милчова Семерджиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 6816 гласа, 36.65%

Красно село

Росина Георгиева Станиславова, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 14 829 гласа, 50.34%

Христо Панчев Апостолов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 11 585 гласа, 39.33%

Триадица

Димитър Петров Божилов, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 13 387 гласа, 54.10%

Николай Стоянов Терзиев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 8761 гласа, 35.41%

Средец

Трайчо Димитров Трайков, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 6484 гласа, 54.21%

Любомир Иванов Ковачев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 4135 гласа, 34.57%

Слатина

Георги Пламенов Илиев, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 12 366 гласа, 51.62%

Наталия Илиева Стоянова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 9614 гласа, 40.13%

Студентски

Петко Горанов Горанов, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 5602 гласа, 50.77%

Димитър Константинов Дилчев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 4441 гласа, 40.24%

Възраждане

Савина Йорданова Савова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 6068 гласа, 46.81%

Васил Василев Кънев, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 5651 гласа, 43.60%

Витоша

Теодор Богомилов Петков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 10 876 гласа, 50.47%

Христо Вълчанов Вълчанов, «ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ — ОБЕДИНЕНИЕ» (ДА България, ДСБ, Зелено движение) — 8802 гласа, 40.84%

Връбница

Младен Василев Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 6854 гласа, 48.42%

Владимир Минчев Петров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 6056 гласа, 42.78%

Красна поляна

Иван Вълчев Чакъров, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 8291 гласа, 47.47%

Георги Миланов Миланов, независим — 7725 гласа, 44.23%

Надежда

Димитър Александров Димов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 10 324 гласа, 51.63%

Стоян Емилов Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 7818 гласа, 39.09%

Илинден

Иван Йорданов Божилов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 5445 гласа, 50.22%

Георги Александров Томов, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 4485 гласа, 41.36%

Нови Искър

Даниела Руменова Райчева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 5589 гласа, 55.97%

Владислав Владимиров Владимиров, Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ, ЗНС, НДСВ) — 3954 гласа, 39.60%

Подуяне

Ева Михайлова Митова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 11 678 гласа, 53.07%

Веселин Вячеславов Жечев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 8322 гласа, 37.82%

Искър

Ивайло Елков Цеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 9368 гласа, 46.13%

Борис Цветков Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 9254 гласа, 45.56%

Сердика

Тодор Славов Кръстев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 7247 гласа, 53.24%

Янко Иванов Янков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 4982 гласа, 36.60%

Люлин

Милко Антонов Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 16 879 гласа, 49.51%

Мая Кирилова Александрова — БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, 14 568 гласа, 42.73%

Изгрев

Делян Младенов Георгиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ — 5730 гласа, 51.32%

Цветомир Велчев Жеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 4440 гласа, 39.76%

Младост

Стефан Кирилов Стефанов, независим  19 231 гласа, 55.55%

Мария Йорданова Илиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС)- 13 387 гласа, 38.67%

Панчарево

Николай Петров Гюров, независим  6048 гласа, 62.57%

Димитър Емилов Сичанов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) — 3207 гласа, 33.18%

News.bg

Коментари:

Зареждане ...